Światła LED
Usługi
Usuwanie FAP DPF

 

 

 

 

 

 

Obsługa Filtrów Cząstek Stałych (FAP / DPF)

Co to jest filtr cząstek stałych FAP / DPF ?

Jest to filtr zamontowany w układzie wydechowym, tuż za katalizatorem w silnikach wysokoprężnych (tzw. diesel). Filtr ma za zadanie oczyszczać gazy spalinowe z cząstek sadzy. Wizualnie bardzo przypomina katalizator, i tak jak on ma budowę plastra miodu z tą różnicą, że w filtrze kanaliki przez które przelatują spaliny są większe a ich powierzchnia jest porowata.

Rozróżniamy dwa rodzaje filtrów:

1. FAP - mokry filtr

Wymaga zastosowania dodatku do paliwa (tzw. płynu katalitycznego), który powoduje neutralizacje sadzy w niższych temperaturach. Płyn zostaje automatycznie dodany do paliwa. W samochodzie zainstalowany jest dodatkoy zbiornik z płynem. Filtry tego typu najczęściej stosują producenci samochodów marki Peugeot i Citroen.

2. DPF - filtr suchy

W filtrze suchym na powierzcni porowatych ścianek kanalików znajdują się cząsteczki platyny, tlenku glinu i ceru umożliwiając utlenienie cząstek CO-CO2. Filtr tego typu stosowany jest najczesciej w pojazdach Audi, VW, Skoda, Seat, Opel..

Oferujemy usługi polegające na regeneracji lub usunięciu filtra cząsteczek stałych czy uzupełnieniu płynu katalitycznego. Jednym ze sposobów (bardzo często jedynym, skutecznym ) jest zamontowanie emulatora, imitującego poprawne działanie systemu FAP lub DPF. Filtr jest usuwany w całości, nie jest nawiercany lub przewiercany co w perspektywie krótkiego czasu doprowadza do uszkodzenia kosztownych w naprawie systemów jak turbosprężarka itp. Udzielamy 3 letniej pisemnej gwarancji na emulator i jego montaż w naszym warsztacie. Jesteśmy autoryzowanym punktem montażowym firmy ADS ADVANCED DIGITAL SYSTEMS

Więcej informacji na stronach www.emulatory.com.pl oraz www.4dpf.eu

 

EMULATORY FAP DPF

 
Z.U.H. Elektro-Auto Leszek Ludwinek ul. Ściegiennego 201 25-116 Kielce tel. 41 361 24 99 , 607 409 110
Copyright © Elektro-Auto 2011

www.elektro-auto.pl autoalarmy car audio immobilisiery autoelektryka